Wakacje w górach dla aktywnych

Jeśli zastanawiacie się, gdzie spędzić wakacje, a jednocześnie lubicie aktywnie spędzać czas, warto wybrać się w góry. Tatry to wspaniała okazja do zobaczenia pięknych widoków i spędzenia niezapomnianych chwil na łonie natury. Warto jednak wcześniej zadbać o miejsca noclegowe, gdyż chętnych na spędzanie tu wakacji z toku na rok przybywania. Jednak po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła: ‚dostępne noclegi góry’ Waszym oczom ukaże się cała masa propozycji. Baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli wolicie małe, góralskie wioski, możecie znaleźć coś z dala od zgiełku miasta, gdzie poczujecie prawdziwy kontakt z naturą. Jeśli wolicie miejsca, gdzie prócz chodzenia po górach możecie zjeść w restauracji, warto wybrać jako bazę noclegową Zakopane. Turystów tu co roku jest masa, dodatkowo dzieje się tu wiele wydarzeń kulturalnych i innych imprez okolicznościowych, i każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak wcześniej sprawdzić kalendarz wydarzeń, aby coś nie umknęło nam sprzed nosa.

Tatry to możliwość chodzenia po szlakach różnych trudności, dlatego warto przed wycieczką sprawdzić, czy nie jest za trudna i czy na pewno jesteśmy na nią przygotowani. Warto przed wyprawą pamiętać o wygodnym obuwiu, gdyż jest ono najważniejszym elementem naszego wyposażenia. Warto również sprawdzić wcześniej prognozy pogody, gdyż w górach bywa ona bardzo zmienna. Dlatego dobrze jest zapakować do plecaka czapkę, gdyż w wysokich partiach gór może być niższa temperatura niż u podnóża szczytu oraz płaszcz przeciwdeszczowy.

W Tatrach możecie wejść na Rysy, które są wymagającą trasą dla zaawansowanych piechurów. Znajdziecie również szlaki średniej trudności, takie jak Kasprowy Wierch czy Morskie Oko oraz takie, na których poradzą sobie nawet małe dzieci, osoby mniej sprawne fizycznie czy seniorzy. Będąc w Tatrach, warto zjeść regionalne dania, takie jak kwaśnica czy spróbować świeżo wyrabianych serów z prawdziwego koziego mleka, czyli tak zwanych oscypków. Będąc w tych okolicach, warto przejść się na spacer po uroczych Krupówkach, gdzie będziecie mogli kupić wspaniałe pamiątki dla najbliższych czy zjeść owe tradycyjne, góralskie dania. W centrum Zakopanego mieście się również kino 7D oraz ciekawe muzeum figur z wosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>