Tropem dinozaurów – Łeba

Łeba to atrakcyjna miejscowość, leżąca nad Bałtykiem, do której co roku przyjeżdża mnóstwo turystów, przyciąganych tu bogatą infrastrukturą rekreacyjną i rozrywkową. Czekają tu na nich piaszczyste plaże i piękne otoczenie. Wśród wielu obiektów noclegowych w Łebie, gdzie można wspaniale wypocząć, warto także zwiedzić podczas pobytu nad morzem, znajdujące się tutaj muzea, interaktywne ekspozycje, zabytki, labirynty i rezerwaty przyrody. Można tu zobaczyć także fascynujący park rozrywki, w którym mieszczą się różne punkty tematyczne, z których najbardziej znany jest z pewnością Park Dinozaurów. Na 20 hektarach terenów zielonych ustawiono tu aż setkę niezwykle realistycznych trójwymiarowych makiet tych prastarych gadów w rzeczywistych wymiarach. Największymi rozmiarami szczyci się tu ogromny sejsmozaur, długi na 45 metrów. Ciekawostkę stanowi tu także figura brachiozaura, jak na razie jedyna w Polsce. Można tu bez problemu spędzić kilka godzin, zapoznając się ze zwyczajami i środowiskiem życia tych tajemniczych zwierząt. Ścieżka prowadzi poprzez bagna, jeziorka i lasy systemem mostków i kładek. Tak zwane Dino Kino zaprasza widzów na półgodzinny edukacyjny film o dinozaurach, który wyświetla się tu w kółko bez przerwy.

Na miłośników pradawnych czasów czekają także realistyczne repliki pojazdów z filmu o Flintstonach. Przy makietach najmłodsi natkną się na kolorową Dinusiową kolejkę, która zabierze ich na przejażdżkę po okolicy. Fanów prehistorii ucieszy również plac zabaw, na którym można zabawić się w archeologa, wykopując metodą odkrywkową szkielet dinozaura lub wspiąć się po linach na ścianki. Dużą atrakcją  jest także kino 7D, w którym można obejrzeć trójwymiarowe filmy na ruchomych fotelach, przy akompaniamencie niezwykłych efektów specjalnych. W cenie biletu goście skorzystają także z pola do mini golfa z 18 dołkami oraz emocjonującej zjeżdżalni pontonowej. Wśród innych rozrywek w parku znajdzie się także mrożący krew w żyłach dom strachów, indiańska wioska, oraz małpi gaj z torem przeszkód. Z pewnością warto wykupić tu sobie wakacyjne noclegi, Łeba ma bowiem turystom wiele do zaoferowania. W tym miasteczku znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, przy czym szczególnie wielkie wrażenie wywiera na nich tutejszy park rozrywki z makietami potężnych, prehistorycznych jaszczurów i różnorodnymi stanowiskami rekreacyjnymi.

Jedna myśl nt. „Tropem dinozaurów – Łeba”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>