Podczas podróży po Stroniu Śląskim

Stronie Śląskie to przepiękne tereny leśne, zlokalizowane w pobliżu granicy czeskiej. Podziwiać tu można okoliczne góry: Śnieżkę, Krowiarkę oraz Czarne Góry i Góry Bialskie. Sama miejscowość znajduje się w województwie dolnośląskim, w dolinie trzech rzek. Baza noclegowa zapewnia wygodne przemieszczanie się po miejscowości oraz komfortowy wypoczynek. Noclegi w Stroniu Śląskim [meteor] to ciekawa oferta licznych hoteli i prywatnych kwater, które wynająć można już od 40 złotych za dobę.

Stronie Śląskie od zawsze kojarzone było z manufakturą huty szkła, która w znacznym stopniu przyczyniła się do rozwoju kurortu w XIX wieku. Duży wpływ miała również obecność kopalni uranu, która jednak działała zaledwie kilka lat. Od lat 60 XX wieku kurort rozwija kwestie wypoczynkowo-turystyczne na tych terenach, dokładając wielu starań do rozbudowy bazy noclegowej oraz oferty atrakcji. Tych w miejscowości jest sporo i w dużej mierze opierają się o naturalne uwarunkowania terenu.

Zima to czas, w którym turyści przybywają do Stronia Śląskiego (wikipedia), aby oddać się przyjemności korzystania z wyciągów narciarskich, prowadzących na stoki Góry Czarnej. Tu możemy korzystać z oświetlonych tras zjazdowych i wysokiej klasy ośrodka narciarskiego. Nie zabraknie również okazji, aby uprawiać freestyle i narciarstwo biegowe, do czego przygotowane są specjalne ścieżki.

Latem natomiast Stronie Śląskie tętni życiem za strawą tutejszych rzek. Przecinają się tu bowiem Biała Lądecka, Morawka i Sienna Woda. To w dolinie zalewu zorganizowane jest strzeżone kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu wodnego i komfortowymi warunkami do uprawiania sportów. Szukając innej formy aktywności, warto udać się na pobliskie szlaki turystyczne, tych w okolicy jest kilka. Prowadzą one przez Sudety Wschodnie, kierując nas w malownicze i interesujące rejony. Można w ten sposób dostać się do pobliskiego rezerwatu przyrody, na terenie którego znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia. To wyjątkowa w skali światowej grota, w której archeolodzy odkryli skamieliny zwierząt, biały marmur, a w dalszym ciągu rozwija się tam niecodzienna fauna i flora.

Stronie Śląskie to miejsce, które z pewnością sprawi, że nasz urlop będzie niezwykle przyjemny i wartościowy. Podróżując w tym kierunku, zapewniamy sobie możliwość korzystania z wyjątkowej rozrywki, a także wypoczynek w kameralnej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>