Nadmorskie atrakcje w Unieściu

Jedną z nadmorskich miejscowości turystycznych idealnych na wakacyjne podróże bez wątpienia stanowi Unieście (https://pl.wikipedia.org/wiki/Unie%C5%9Bcie). Dodatkowo miejscowość ta leży nieopodal Mielna, co również podnosi jej atrakcyjność. Miejsce to stanowi istny raj także dla osób podróżujących z całą rodziną, zwłaszcza z dziećmi.

Wśród pozytywów Unieścia nie sposób nie wymienić takich atrakcji przyrody jak: niesamowicie czyste plaże, genialną atmosferę czy też pozytywnie wpływający na nasze samopoczucie klimat. Elementy te wpływają na tak dużą, niesłabnącą popularność tego miejsca. Co więcej, ten nadmorski kurort, znajdujący się między jeziorem Jamno a morzem Bałtyckim zyskuje także dzięki położonym nieopodal czystym lasom, licznym wydmom, a także odpowiednio przystosowanym ścieżkom rowerowym. Prowadzą one przez niesamowity krajobraz tego miejsca, dodając mu tylko uroku i wyjątkowości. Z roku na rok pojawia się tutaj coraz więcej turystów, a co za tym idzie rozwija się także baza noclegowa tego miasta:

Jedną z największych, o ile nie największą atrakcją miejscowości jest bez wątpienia przystań rybacka. Miejsce to ukazuje jak ciężką i niebezpieczną pracą pałają się rybacy. Co więcej jest to idealna okazja, by zakupić będące chlubą Unieścia nie tylko świeże, ale i wędzone ryby. Nieopodal przystani w Unieściu znajduje się sławne, jedyne w całej gminie molo spacerowe. Dodatkowym walorem jest fakt, iż do dnia dzisiejszego przybijają do niego nie tylko kutry, ale i wycieczkowe statki. Ważnym miejscem dla mieszkańców Unieścia, a także dla przybyłych turystów, jest bez wątpienia drewniana figurka Maryi tronującej, znajdująca się w pięknym kościele Matki Bożej Gwiazdy Morza przy ulicy Morskiej. Wycieczka do Unieścia nie może odbyć się bez odwiedzenia Kanału Jamneńskiego, który łączy jezioro Jamno z Bałtykiem. Powoduje to, iż można w tym miejscu pozwolić sobie zarówno na żeglowanie, jak i mniej aktywny wypoczynek , jak chociażby: wędkowanie czy też opalanie się na plaży.

Dodatkowo mówi się, iż jezioro Jamno skrywa wiele, być może nawet mrocznych tajemnic. Jedną z opowieści przekazywanych przez okolicznych mieszkańców jest historia mówiąca o tajemniczych korytarzach, które miały być pasmem łączącym centrum z rejonami wojskowymi. Z kolei także dla osób kochających bujną i egzotyczną zieleń mamy nie lada gratkę. W okolicy bowiem można natknąć się na będącego pod ochroną mikołajka nadmorskiego. Bez wątpienia każdy znajdzie tu coś dla siebie i nie będzie żałował wyboru tego miejsca na swe wymarzone wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>