Mielno zachęca piaszczystą plażą

Wakacje w Mielnie spędza co roku tysiące osób. Co jest tak atrakcyjnego w tej nadmorskiej miejscowości? Na pewno plaża i Morze Bałtyckie oraz jezioro Jamno, a także duża baza kwaterunkowa, która zapewnia komfortowe nocowanie (Mielno ➳) wszystkim przyjezdnym. Ze względu na dużą ilość przyjezdnych w sezonie letnim warto już wcześniej zarezerwować nocleg, by na miejscu zająć się już tylko opalaniem i zwiedzaniem pobliskich miejscowości.

Nad morzem rozciąga się szeroka, piaszczysta plaża. W sezonie letnim jest strzeżona przez ratowników, więc kąpiel jest całkowicie bezpieczna. Przy wejściu na plażę znajdują się wypożyczalnie leżaków i parawanów – nie trzeba zabierać ze sobą tego sprzętu z domu. Znaleźć też można dmuchane zamki i place zabaw dla dzieci oraz boiska do piłki plażowej dla dorosłych. Wzdłuż morza za plażą rozciąga się Promenada Przyjaźni (molo ➳) – idealna na wieczorne spacery. Znajdują się tutaj liczne kafejki i restauracje, gdzie można zjeść smaczny obiad i wypocząć pod parasolem.

Wieś Gąski mieści się w gminie Mielno. Jest to niewielka miejscowość, w której znajduje się niesamowita Latarnia Morska – druga pod względem wysokości w Polsce. Latarnia powstała na przełomie lat 1876–1878. Jest to okazały budynek z cegły o wysokości ponad 50 metrów. Na szczycie znajduje się taras widokowy, na który prowadzi 190 kamiennych schodów. Widok z tarasu zachwyci każdego zwiedzającego. Przy sprzyjającej pogodzie światło latarni jest widoczne z odległości 36 kilometrów.

Będąc w Mielnie, koniecznie trzeba zobaczyć jeden z Ogrodów Hortulus, znajdujący się w pobliskiej Dobrzycy. Powierzchnia terenu rozciąga się na ponad 4 hektarach. Znajduje się tutaj 28 ogrodów tematycznych. Są wśród nich ogrody wiszące, szwedzkie, tureckie, rosyjskie i wiele innych. Zmieniają swój wygląd w zależności od pory roku. Można tu zobaczyć największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 hektara i wysokości 2 metrów. Na środku labiryntu znajduje się wieża, z której pracownik ogrodu wskazuje drogę zagubionym. Na wieży znajduje się taras widokowy, który jest dostępny dla zwiedzających. Z tarasu rozpościera się niesamowity widok na ogród i okolice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>