Miejscowość o zapachu sosnowego lasu, czyli Wisełka

Wyspa Wolin to unikatowe miejsce, zlokalizowane w północnym regionie Polski. Znajduje się tutaj wiele pięknych miejscowości, które co roku w okresie letnim są oblegane przez tłumy turystów. Jedną z takich wiosek jest Wisełka. Na co dzień mieszka tutaj około tysiąc pięćset osób. Liczba ta podwaja się w okresie wakacyjnym, kiedy to plaże zapełniają się setkami turystów. Duża ilość atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w sąsiednich miastach oraz piękne krajobrazy sprawiają, że Wisełka stała się znanym miejscem wypoczynkowym.

Aby ułatwić turystom zwiedzanie tego niezwykłego regionu, stworzono tutaj punkt turystyczny, który funkcjonuje jedynie w okresie letnim. Możemy otrzymać tutaj informacje na temat historii wyspy Wolin, miast i miejscowości zlokalizowanych w pobliżu. Bardzo dużym uznaniem cieszy się fakt, że istnieje tutaj baza noclegowa (), która gromadzi aktualne oferty wszystkich funkcjonujących pensjonatów oraz domków gościnnych.

Wisełka (https://pl-pl.facebook.com/Wise%C5%82ka-145651435509779/) to miejscowość, która nie posiada bezpośredniego dostępu do morza. Dotarcie na plażę wymaga dziesięciominutowego spaceru trasą prowadzącą przez piękny sosnowy las. Osoby, które wolą tę trasę przemierzyć rowerem mają taką możliwość, ponieważ funkcjonuje tutaj wypożyczalnia rowerów. Plaża ta jest bardzo czysta oraz wygodna. Jej duża powierzchnia zachwyca wszystkich turystów i sprawia, że nie tworzy się tutaj uciążliwy tłok, który zakłócałby wypoczynek. Piękne klify, które możemy zauważyć wylegując się na plaży nadają temu miejscu egzotycznego charakteru, a zapach sosnowego lasu powoduje, że każda osoba może się tutaj należycie odprężyć. Działa tutaj także kąpielisko, które w okresie letnim jest strzeżone przez ratowników wodnych. Na terenie plaży wyznaczony został teren boiska do piłki siatkowej. Co roku odbywa się tutaj turniej dotyczący tej dyscypliny sportowej. Biorą w nim udział głównie turyści. Nagrodą dla wygranej drużyny są drobne upominki symbolizujące Wisełkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>