Karkonosze grzechu warte

Morze, góry czy Mazury? Chyba jednak góry! Jeżeli na pierwsze pytanie odpowiedziałeś tak samo jak my, oznacza to, że w naszych żyłach płynie góralska krew. Kochamy wędrówki i wspinaczki wśród pięknych krajobrazów. Naszym ulubionym miejscem na wakacje są Karkonosze. To bardzo dużo kraina, którą nie sposób przejść w trzy dni. To najwyższe pasmo Sudetów i jednocześnie Czech. Po stronie polskiej znajduje się zaledwie 25% powierzchni, ale spacer po stronie czeskiej nie będzie stanowić żadnego problemu, dzięki umowie zawartej w Schengen.

Najwyższym szczytem Karkonoszy jest słynna Śnieżka, licząca 1602 m n.p.m. To obowiązkowy punkt wycieczki w tej części Polski. Pamiętaj jednak o odpowiednim ubiorze, ze względu na panujący na szczycie alpejski klimat i bardzo niską temperaturę. Na samej górze znajduje się niewielki bar i stacja meteorologiczna. Z tego miejsca widać magiczne zjawiska, których niżej nie zobaczymy. Ponadto rozciąga się stąd bajeczna panorama na całe Karkonosze. Pasmo górskie obfituje w wiele innych, niższych i mniej wymagających gór, takich jak popularna Szrenica, Kopa, Mały Szyszak czy Śmielec.

Piękno Karkonoszy doceniono nie tylko poprzez utworzenie Karkonoskiego Parku Narodowego, zakochali się w nich także artyści. Nakręcono tutaj jedną ze scen do części filmu Opowieści z Narnii. Na ekranie można podziwiać Wodospad Kamieńczyka – największy w Sudetach. Ponadto turyści doceniają także urok, licznych górskich jezior.

Karkonosze to nie tylko najpiękniejsze w Polsce górskie widoki. To także historia, zabytki i rozrywki. Według jednej z legend już w średniowieczu miejsce to zamieszkiwał tajemniczy Duch Gór – Karkonosz, czyli duch myśliwskiego starca z diabelskim ogniem. Najbardziej charakterystyczną i oryginalną tutejszą budowlą jest słynna skandynawska świątynia Wang w Karpaczu. To początek ścieżki, prowadzącej na Śnieżkę, a więc codziennie przechodzi tutaj mnóstwo turystów. Piękna natury doskonale ukazują Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach. Można tutaj zobaczyć zieloną, purpurową, żółtą i szmaragdową wodę. Kolor zależy od natężenia danego pierwiastka chemicznego.

Najpiękniejsze miejsce w Polsce obfituje w liczne noclegi. Baza noclegowa wygląda bardzo imponująco. Nic dziwnego – rocznie Karkonosze odwiedza prawie dziesięć milionów turystów, a najchętniej wybierają Karpacz, będący najważniejszym i najatrakcyjniejszym kurortem w tej części Polski. Oferuje on wszystkie możliwe formy noclegu [wejdź na: ]. Począwszy od pól namiotowych, po domki letniskowe, agroturystyki, pensjonaty, wille wczasowe aż do luksusowych hoteli. Każdy znajdzie coś idealnego na swoją kieszeń. Niektóre obiekty położone są w spokojnym zaciszu, tuż przy jednym z górskich szlaków. Inne natomiast znajdują się w centrum miasta, gwarantując rozrywkę i liczne udogodnienia.

Karkonosze urzekają swym pięknem nie tylko Polaków. Kochają je Europejczycy, a nawet mieszkańcy innych kontynentów. Liczne szczyty, wodospady, jeziora oraz zabytki architektury i mnóstwo atrakcji czynią to miejsce wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Jedna myśl nt. „Karkonosze grzechu warte”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>