Jak dobrze wypocząć na Mazurach? – Kruklanki

Cisza, spokój i przepiękne widoki – to wszystko można znaleźć na Mazurach. Gdzie jednak wybrać się, aby nie tylko wypocząć, ale także zobaczyć ciekawe miejsca? Na pewno warto wybrać wieś Kruklanki, która oferuje to wszystko w jednym miejscu. Położona blisko szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w powiecie giżyckim daje możliwość wypoczęcia w przepięknych okolicach. Pomimo tego, że wieś nie zalicza się do bardzo dużych miejscowości, na pewno każdy bez większych problemów zdoła znaleźć tutaj idealnie dopasowane do swoich oczekiwań noclegi. Kruklanki to baza noclegowa, która z każdym rokiem się rozwija. Największym powodzeniem cieszą się przede wszystkim kwatery prywatne, czyli wynajmowane od mieszkających tutaj osób odpowiednio przygotowane domki czy pokoje.

Pobyt w tym miejscu daje przede wszystkim możliwość zwiedzania pięknych miejsc oraz podziwiania bardzo ładnych krajobrazów. Te krajobrazy, które dawniej można było dostrzec w książkach albo w internecie, w Kruklankach można zobaczyć na żywo. Pobyt w Kruklankach może być naprawdę bardzo przyjemny również z tego względu, że to terytorium uważane jest za najcieplejszy rejon Mazur. W okolicy znajdują się 4 jeziora, dlatego też na pewno nikt nie będzie miał problemu ze znalezieniem idealnego dla siebie miejsca na kąpiel czy uprawianie sportów wodnych. Mazury to jednak idealne miejsce dla wędkarzy – każdy wielbiciel przysłowiowego „moczenia wędki” bez trudu znajdzie tutaj idealne miejsce na udane połowy. Wystarczy jedynie wykupić dostępne bez większych problemów pozwolenie na połów. Okolica to piękna przyroda, na co wpływ ma między innymi położenie wsi na skraju Puszczy Boreckiej. Wiele osób ze zdziwieniem zauważa tutaj mnóstwo zwierząt, które w innych regionach kraju powoli stają się rzadkością. Można także zaobserwować ptactwo, żyjące nad jeziorami.

Kruklanki to także miejsce historyczne. We wsi znajduje się zabytkowy kościół, warto także zobaczyć słynny zwalony most. Wielbiciele militariów szybko znajdą tutaj także pozostałości po niemieckich umocnieniach z czasów II wojny światowej. Jeżeli ktoś ma ochotę na wycieczkę, kilkanaście kilometrów od Kruklanek, w Mamerkach, znaleźć można zachowane niemieckie bunkry, które dzisiaj dostosowane są do zwiedzania przez turystów. Z pewnością nikt, kto wybierze się tutaj na urlop, nie będzie się nudził.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>