Imprezy plenerowe Zaniemyśl

Zaniemyśl jest stale rozwijającą się miejscowością,w której co chwile odbywają się imprezy plenerowe. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji (info o ośrodku tutaj), który jest organizatorem i pomysłodawcą tych wydarzeń, co roku stara się dać rozrywkę mieszkańcom gminy oraz turystom. Celem ich jest integracja społeczeństwa, przybliżenie postaci świata artystycznego, sportu i rozrywki.

Dzięki długoletniej już tradycji imprez plenerowych z roku na rok przybywa do wsi coraz więcej turystów, chcących wziąć udział we wspólnej zabawie. W tym roku odnotowano trzykrotnie większą ilość rezerwacji noclegów w Zaniemyślu niż w roku ubiegłym, co daje nadzieje w przyszłości na organizacje imprez na ogólnopolską skalę (info o kwaterach tutaj).

Rozwojowi tych wydarzeń sprzyja wyjątkowy teren na jakim zlokalizowana jest gmina, a mianowicie:

– bliskość jezior takich jak : Raczyńskie, Łękno, Jeziory Małe, Jeziory Wielkie

– leśne tereny z zabytkami

– amfiteatr mieszczący 400 osób

– liczne ścieżki piecze i rowerowe

– Wyspa Edwarda

– szlaki turystyczne

– obiekty sportowe

Osoby spoza gminy, które podczas imprez plenerowych odwiedzają wieś i dojeżdżają własnym transportem gwarantowany jest parking raz połączenia autobusowe z Poznania. Jeśli natomiast ktoś zgłodnieje, głód zabić może jedynie sieć restauracji i barów zgromadzonych w pobliży imprezy przy Amfiteatrze.

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników zapewnia profesjonalna ochrona, policja oraz służby porządkowe. Aby był jeszcze większy porządek w samym Zaniemyślu następuje miana organizacji ruchu drogowego. Wszystkie odbywające się wydarzenia w ten wsi są adresowane dla każdego, a mianowicie dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Jest to również świetna okazja dla reklamodawców podczas gdy mają możliwość reklamowania swoich produktów/usług w momencie największego napływu ludzi do wsi.  

3 myśli nt. „Imprezy plenerowe Zaniemyśl”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>