Gastronomia w Powidzu

Wyjeżdżając w jakiekolwiek miejsce oddalone od naszego stałego punktu zamieszkania, zmuszeni jesteśmy korzystać z tamtejszych noclegów. Tę kwestię w prosty sposób możemy rozwiązać zapoznając się z ofertą wybranego pensjonatu w internecie. Sprawa ma się jednak inaczej, gdy mówimy o kwestii wyżywienia. Ją możemy rozwiązać na wiele sposobów, jednak żaden nie da nam 100% gwarancji zadowolenia. Jeśli chcemy zwiększyć nasze szanse zjedzenia smacznego posiłku w mieście, w którym spędzamy wakacje, możemy zdać się na opinię stałych mieszkańców, którzy chętnie nam doradzą w tym zakresie. Kolejnym dobrym pomysłem jest decydowanie się tylko na te miejsca, które goszczą już innych klientów – to dobrze wróży, bowiem puste knajpy zazwyczaj są takie z jakiegoś powodu. Kierujmy się też instynktem i zmysłami – zapachy dobiegające z restauracji to pierwszy element, na który powinniśmy zwrócić uwagę.

Powidz to mała wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim. Dodatkową korzyścią korzystania z tej osady jako celu naszych wakacyjnych wojaży jest możliwość korzystania z pobliskiego jeziora. Możemy tu oddawać się przyjemności uprawiania sportów wodnych, żeglowania oraz zwykłego łowienia ryb. Inną możliwością jest zwiedzanie okolicy, czyli pięknego parku krajobrazowego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Powidzki_Park_Krajobrazowy), który umożliwia obcowanie z naturą, jazdę na rowerze lub nawet uprawiania nordic walkingu. Do tego podkreślmy, że tutejsza baza noclegowa (), mimo że mała, oferuje różnorodność i atrakcyjne ceny. Za nocleg zapłacimy zaledwie około 40 złotych. Należy też zaznaczyć ciekawą ofertę branży gastronomicznej. Możemy tu skosztować niezwykłych przysmaków w rewelacyjnych cenach, a miejsca, które to oferują, posiadają dobrą renomę. Jednym z takich miejsc jest restauracja Nad Jeziorem Powidzkim. Zjemy w niej polskie jedzenie, syte i dobrze przygotowane, a cieszyć się możemy też z miłej obsługi. Jest też restauracja Jabłonna, wyróżniona głównie za pyszne domowe ciasta, które robią furorę wśród turystów. Trzeba zaznaczyć, że takie miejsca dbają o każdego swojego gościa, jak o członka rodziny, zatem atmosfera jest tu naprawdę niezwykła.

Jedna myśl nt. „Gastronomia w Powidzu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>