Co robić w Świeradowie-Zdroju podczas niepogody?

Bez wątpienia niemal każdy pasjonat górskich wędrówek po naszym kraju zdaje sobie sprawę, że ładna i słoneczna pogoda nie zawsze dopisuje. Co w takim razie robić, kiedy za oknem szaleje rzęsisty deszcz, a gromy i błyskawice odstraszają nawet tych najbardziej zaprawionych w boju turystów? Warto jechać w Góry Izerskie.

Świeradów-Zdrój to idealne miejsce dla tych, którzy pragną spędzić czas nieco bardziej aktywnie, a jednocześnie mają niesamowity głód wiedzy oraz nowych, interesujących doświadczeń. Ta tak zwana „Dolina Młodości” gwarantuje turystom nieskończoną ilość atrakcji, z których bez wątpienia można korzystać niemal w każdych warunkach pogodowych. Dodatkowo bogata baza noclegowa oraz świetnie utrzymane zaplecze gastronomiczno-kulinarne zachęcają do przyjazdu nawet najbardziej wybrednych turystów. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej znane miejsce w Świeradowie-Zdroju to bardzo piękna, modrzewiowa Hala Spacerowa w Domu Zdrojowym. Jest to najdłuższa taka trasa w całej Europie i z pewnością unikalna na skalę światową. Tamtejsza atmosfera błogiego relaksu i niesamowitego wyciszenia sprzyja porannym i wieczornym spacerom praktycznie przez cały rok. Prozdrowotna i niekiedy lecznicza woda radoczynna dostępna do spożycia w Pijalni Zdrojowej, próbowana ze specjalnych i niezwykle oryginalnych „pijałek” dodaje temu miejscu niesamowicie uroczego i zarazem uzdrowiskowego charakteru. To właśnie w tym miejscu znajduje się także dość nietypowa szachownica z figurkami ludzkich rozmiarów. Wielbiciele tej gry z pewnością będą zachwyceni, gdyż figury są zrobione z plastiku, a przy tym bardzo lekkie i łatwe w przesuwaniu. Osoby poszukujące trochę mocniejszych wrażeń bez wątpienia powinny zajrzeć do miejscowego aquaparku. Wybudowane tam dwie całkiem duże zjeżdżalnie, każdego dnia zapewniają właściwy poziom adrenaliny wszystkim chętnym, a niezliczone wodne atrakcje spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających dzieci i ich rodziców.

Świeradów-Zdrój zapewnia noclegi dla każdego, bez względu na wiek i preferowane aktywności. Warto się tam udać na weekend i odpocząć od miejskiego zgiełku i przytłaczającej cywilizacji. Z pewnością będzie to czas niezapomniany, bez względu na to czy spędzimy go na świeżym powietrzu, czy też szalejąc w parku wodnym. Wystarczy tylko spakować kilka ciepłych ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>