Ciuchcia Martusia w Wiśle

Wiele osób wybierając się na wakacje pragnęłoby wykorzystać ten czas w możliwie jak najlepszy i najbardziej ekonomiczny sposób. Miejscowa ludność i właściciele atrakcji wpadli na bardzo dobre rozwiązanie tego problemu. Otóż w wielu miastach na świecie, a coraz częściej również i w Polsce do dyspozycji turystów pozostaje specjalnie uruchomiona ciuchcia, która obwozi chętnych po licznych atrakcjach, które oferuje dana miejscowość. Nie inaczej jest również w Wiśle. Ta Perła Beskidów, jak jest często nazywana, posiada przymioty wszelkiego rodzaju, by nazwać ją turystycznym rajem. Także i baza noclegowa w tym miejscu () aż pęka w szwach.

By zwiedzić najlepsze atrakcje, które ma dla turystów Wisła, z pewnością warto skorzystać ze znajdującej się tutaj ciuchci na kołach. Jako, iż zima praktycznie już za pasem właściciele podkreślają, iż działa ona praktycznie cało rocznie, a wagoniki są ogrzewane. Do wyboru jest tu kilka standardowych tras, jednak wszystkie mają swój początek na przystanku w samym centrum, dokładnie na ulicy 1 Maja. Pierwsza z tras prowadzi od Wisły Centrum poprzez Skocznie im. Adama Małysza w Wiśle Malince, dalej zatrzymuje się przy Zamku Prezydenckim na Zadnim Groniu, kolejnym przystankiem jest Wisła Czarne (mała i duża zapora), by zatoczyć koło i wrócić do centrum. Taka trasa szacowana jest na około 2,5 godziny, a jej cena wynosi 20 złotych. Druga z najczęściej wybieranych tras prowadzi z Centrum Wisły poprzez Galerię Adama Małysza, dalej dom Adama Małysza, klub u Bociana, wiadukt kolejowy w Wiśle Łabajowie, starą skocznie, Wisłę Głębce z kościołem z wieżą z wieku XVI, dalej przez Muzeum Aptekarstwa, trasy narciarskie Fis aż do drewnianego kościoła z XVIII wieku. Czas trwania tejże trasy jest szacowany również na 2 godziny i 30 minut. Cena biletu to 20 złotych. Istnieje także możliwość, by ciuchcia dojechała do miejsca zakwaterowania zainteresowanej grupy, wówczas zabiera ich ona praktycznie spod samych drzwi i później kieruje się na jedną z dostępnych tras. W ogrzewanych wagonikach dostępne jest nagłośnienie i w trakcie takiej podróży systematycznie podawane są informacje dotyczące miejsca, w którym ciuchcia się aktualnie znajduje. W wagonikach ciuchci czerwonej zmieścić się może 55 osób, z kolei wagonik zielony przeznaczony jest dla 32 osób dorosłych. Co warte jest podkreślenia to fakt, iż emeryci i renciści mogą skorzystać ze specjalnej zniżki wynoszącej 10%. Przejażdżka taką ciuchcią to niesamowita frajda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>