Ciechociński świat wielu tajemnic

W Ciechocinku co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Kultury Romów. Nie jest to zwykły koncert, ale bardzo duże przeżycie i przede wszystkim świetna zabawa. Muzyka Romów nie jest ograniczona przedziałem wiekowym, bo chyba każdy ją lubi. Podczas festiwalu można się bawić, słuchać cygańskiej muzyki, jak i popatrzeć na wspaniale tańczące Cyganki, co zawsze wzbudza duży podziw. Jednocześnie w Ciechocinku można miło spędzić czas zwiedzając miasteczko z bryczki czy też małej kolejki jeżdżącej po miejscowości.

Dużą popularnością cieszą się bogato zdobione ogrody ciechocińskie, jak i zabytki. Jednym z takich zabytków jest ulokowany w parku budynek wykorzystany jako pijalnia wód mineralnych. Można tam spokojnie wejść, napić się wody, jak i poznać jego architekturę. Dodatkowo w każdym parku, jak i na każdym placu można spokojnie spocząć na ławeczce, ciesząc oczy bogactwem kulturowym miasteczka oraz uśmiechniętymi buziami przechodniów. Bo przecież co bardziej wywołuje uśmiech na twarzy niż uśmiech drugiego człowieka? Wybierając miejsce na wypoczynek czy to zimowy, czy letni warto zwrócić uwagę właśnie na Ciechocinek. Cieszy się on dużym zainteresowaniem – zawsze jest tam co robić. Jest to miejsce, w którym naprawdę można odpocząć. Jednak wcześniej trzeba się zapoznać z ofertą baz noclegowych [meteor-turystyka.pl], żeby się nie okazało, że nie mamy się gdzie zatrzymać na noc, a na pewno każdy będzie chciał tam zostać dłużej niż jeden dzień.

Ciechocinek przyciąga wieloma atrakcjami, jak i tajemnicami, o których można się dowiedzieć od mieszkańców. Jest tam wiele miejsc, w których można aktywnie oraz leniwie spędzić czas. Posiada on wiele ścieżek turystycznych oraz miejsc przeznaczonych do odpoczynku fizycznego połączonego z odpoczynkiem psychicznym. Jak widać Ciechocinek to nie tylko tężnie, ale również szeroko rozwinięta turystyka, którą warto zobaczyć. Dodatkowo Ciechocinek jest miejscem bardzo romantycznym i można na przykład zaręczyć się, mając w tle piękny Park z Jasiem i Małgosią, którzy na długo pozostaną w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>