Atrakcje turystyczne Ustki

Urocze nadmorskie miasto Ustka jest doskonałą propozycją na letni wypoczynek. Miejscowość ma charakter uzdrowiskowy. Ciekawe atrakcje czekają tutaj nie tylko na kuracjuszy. Miasto posiada interesujący port morski oraz dwa kąpieliska. Plaże są podzielone przez ujście rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego (kliknij -> Wikipedia). Turyści mogą swobodnie wybierać, z której części chcą skorzystać. Każda opcja ma niewątpliwie zalety. Kąpieliska Ustka Wschód i Ustka Zachód z pewnością przypadną nam do gustu. W sezonie letnim są one strzeżone przez ratowników. Wschodnia część plaży jest licznie uczęszczana przez wczasowiczów. Znajdziemy tutaj nieco więcej atrakcji niż po stronie zachodniej. Mieści się tutaj piękna promenada nadmorska. Za falochronem znajdziemy także ciekawą latarnię morską, która jest dostępna dla zwiedzających. Ustka Wschód oferuje nam także wiele świetnych punktów gastronomicznych. Jeśli wolimy ukryć się przed tłumami, część zachodnia jest również przyjemnym miejscem. Znajdziemy tutaj ciszę i spokój.

Przy ujściu rzeki Słupi mieści się przystań żeglarska. Port obsługuje niewielkie statki. Dzieje tego miejsca rozpoczęły się już w XIV wieku. Nieopodal mieści się tak zwane trzecie molo, czyli pozostałości po niedokończonej inwestycji, którą zapoczątkowały Niemcy w 1938 roku. Pamiątki po III Rzeszy znajdziemy także w zachodniej części Ustki. Bateria Bluchera to kompleks bunkrów, które mogły pomieścić aż 50 osób. Zostały nazwane na cześć patrona miejscowego pułku kawalerii feldmarszałka Bluchera. Budowę instalacji rozpoczęto w 1938 roku. Obecnie miejsce jest udostępnione do zwiedzania. W podziemiach czekają na nas ciekawe atrakcje. Efekty specjalne pozwolą się nam poczuć jak podczas bombardowania oraz ataku gazu bojowego. Interaktywna galeria przedstawi nam cenną lekcję historii. Koniecznie odwiedźmy to fascynujące miejsce.

Zanim udamy się na zasłużony wypoczynek do Ustki, zadbajmy o odpowiedni nocleg. Niewątpliwie pomoże nam w tym bogata baza noclegowa (kliknij -> Meteor). Znajdziemy tutaj wiele ciekawych ofert, które z pewnością sprostają naszym wymaganiom. Jakie więc noclegi Ustka może nam zaproponować? Znajdziemy tutaj wiele przyjemnych ośrodków wypoczynkowych oraz sanatoria. Baza noclegowa oferuje nam także kempingi, pola namiotowe oraz pensjonaty. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jedna myśl nt. „Atrakcje turystyczne Ustki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>